Europejskie Drzewo Roku - głosuj na dąb Dunin

Europejskie Drzewo Roku - głosuj na dąb Dunin

W organizowanym już po raz dwunasty konkursie na Europejskie Drzewo Roku, bierze udział szesnaście drzew z całej Europy, które zwyciężyły w konkursach krajowych.

Polskę reprezentuje 400-letni dąb Dunin zwany strażnikiem Puszczy Białowieskiej. Przez cały luty można głosować na najciekawsze drzewo roku 2022.

Zapraszamy do głosowania tutaj

Głosować można codziennie z jednego adresu e-mail.

Fot. Klub Gaja / Tomasz Kamiński

Dąb Dunin zwany strażnikiem Puszczy Białowieskiej w Przybudkach (gmina Narew w woj. podlaskim), to polski kandydat do tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2022. Legenda głosi, że zostawiono go tam, gdzie wyrósł po to, żeby pokazać, dokąd kiedyś sięgała Puszcza Białowieska. Dzisiaj ten 400-letni pomnik przyrody to jeden z najbardziej znanych „Puszczańskich Olbrzymów” – symbol siły i potęgi. Od lat zachwyca swoim pięknem i jest inspiracją dla wielu artystów i społeczników. Turyści z Polski i z zagranicy przyjeżdżają tutaj, aby go zobaczyć i zrobić przy nim pamiątkowe zdjęcie. W polskim konkursie organizowanym przez Klub Gaja dąb Dunin zdobył blisko 7,5 tysiąca głosów internautów i zapewnił sobie tytuł Drzewa Roku 2021.

Organizatorem konkursu Europejskie Drzewo Roku jest Environmental Partnership Association (EPA) z siedzibą w Brukseli. W Polsce konkurs „Drzewo Roku” organizuje Klub Gaja.

 

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Leśna Podlaska
ul. Bialska 30
21-542 Leśna Podlaska
e-mail: ug@lesnapodlaska.pl

tel. 83 345 07 20 fax. 83 345 07 21
sponsorzy