Z klasyką przez Polskę - zaproszenie na koncert

Z klasyką przez Polskę!
30 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Leśnej Podlaskiej odbędzie się wyjątkowe spotkanie z muzyką klasyczną w ramach tegorocznej edycji cyklu „Z klasyką przez Polskę”.
Wystąpi Waldszenen Ensemble w składzie: Maurycy Stawujak (fortepian), Katarzyna Denkiewicz (skrzypce i Mateusz Błaszczak (wiolonczela). Wstęp wolny.
Usłyszymy kompozycje kameralne twórców XVIII, XIX oraz XX-wiecznych: Kwartet fortepianowy Es-dur KV 493 Wolfganga Amadeusa Mozarta, Kwartet fortepianowy D-dur op. 2 Józefa Władysława Krogulskiego oraz Suita-divertissement na kwartet fortepianowy Aleksandra Tansmana.
Początek koncertu godz. 19:00.
Celem projektu, który rozpoczął się w drugiej połowie 2019 roku, jest docieranie z programami muzycznymi w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów do mniejszych ośrodków, miast, miasteczek i wsi: do tej publiczności, która ma utrudniony dostęp do bezpośredniego obcowania z muzyką klasyczną. Poprzez kontakt z najwspanialszą sztuką i największymi artystami można przybliżyć świat kameralnej muzyki klasycznej i pozyskać jej nowych entuzjastów.
Projekt realizowany jest przez Instytut Muzyki i Tańca dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego i pod jego patronatem.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Leśna Podlaska
ul. Bialska 30
21-542 Leśna Podlaska
e-mail: ug@lesnapodlaska.pl

tel. 83 345 07 20 fax. 83 345 07 21
sponsorzy