JESTEŚMY BEZPIECZNI. POZNAJEMY ZAWODY:POLICJANT

Spotkanie z policjantami oraz zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu, na ulicy oraz na placu zabaw

 Jesteśmy bezpieczni

 

                          W tym tygodniu poruszaliśmy niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo. Skupiliśmy naszą uwagę nie tylko na znakach drogowych i przejściu dla pieszych (choć te elementy także utrwaliliśmy), ale na bezpieczeństwie w domu, w kontakcie z nieznajomymi, a także na postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu, takich jak pożar.

                W ramach utrwalenia poruszanej tematyki dzieci z każdej grupy uczestniczyły w wycieczce do Punktu Przyjęć Dzielnicowych, gdzie dowiedziały się na czym polega praca policjanta i jakie jest wyposażenie niezbędne w trakcie jego pracy. Panowie Policjanci zwrócili uwagę dzieci na prawidłowe zachowanie, zapewniające im bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie naszemu Dzielnicowemu:) 

- img_6658.jpg

                        Zachęcamy Państwa do powtórzenia tych informacji wspólnie z dziećmi. Ważna jest znajomość obowiązujących zasad ale też umiejętność wykorzystania ich w praktyce (nie zaszkodzi powtórzenie adresu, numerów alarmowych a w przypadku starszych przedszkolaków również nauczenie numeru telefonu do rodziców).