Wydarzenia

I Rajd Rowerowy

03 czerwca 2015r Stowarzyszenie „ Otwarta Wieś” zorganizowało wspólnie z SKGW w Droblinie Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka. Trasa rajdu biegła od świetlicy w Starej Bordziłówce do Droblina.

Po drodze rodzice i  dzieci podziwiały  plenery  pól i łąk, miejscową rzekę Klukówkę, zabytkowy Dwór Droblin. W trakcie trasy przeprowadzono quiz na temat rodzajów płodozmianów będących obecnie na polach oraz krótką lekcję przyrody. Meta rajdu odbyła się przy świetlicy wiejskiej w Droblinie, gdzie na uczestników rajdu czekały kiełbaski z  grilla,  lody, napoje  i słodycze.

---------------------

Dzień Matki

26 maja 2015 r.  przy świetlicy wiejskiej w Starej Bordziłówce świętowano  Dzień Matki. Miejscowe dzieci przygotowały swoim mamom niespodzianki, słodki poczęstunek oraz kiełbaski z ogniska. W atmosferze śpiewu, życzeń gier i zabaw minęło majowe popołudnie w Bordziłówce Starej.

-----------------------

Święto Kobiet w Starej Bordziłówce

08 marca 2015 r. Stowarzyszenie „Otwarta Wieś” w Starej Bordziłówce zorganizowało Gminny Dzień Kobiet. Na uroczystość były zaproszone kobiety z organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Leśna Podlaska. Wieczór minął w szampańskiej atmosferze i miłe wspomnienia pozostaną do następnego święta Kobiet.

---------------------------

WARSZTATY WIELKANOCNE W STAREJ BORDZIŁÓWCE

Dnia 26 marca 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Starej Bordziłówce odbyły się warsztaty  wielkanocne, przeprowadzone  przez  pracowników ODR w Końskowoli oddział w Grabanowie: p. K. Karmasz oraz p. I. Petruczynik.

W czasie warsztatów zebrane w świetlicy kobiety i dzieci obejrzały prezentację wielkanocnych wyrobów  artystycznych, brały także czynny udział w tworzeniu stroików do dekoracji stołów, drzwi wejściowych, parapetów okien, nagrobków oraz palm wielkanocnych i bukietów na stół wielkanocny.

Warsztaty  wielkanocne były doskonałą okazją do spotkania lokalnej społeczności naszej wsi.

------------------------

Zajęcia w świetlicy w Starej Bordziłówce

Od lutego 2015 r.  co tydzień, w każdą środę  w godz. 16.00 - 18.00  dzieci oraz w godz. 18.00 - 20.00 dorośli - mogą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Agatę Klimczuk - pracownika Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej.

 

 

Zdjęcia z wydarzeń - w fotogalerii

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Leśna Podlaska
ul. Bialska 30
21-542 Leśna Podlaska
e-mail: ug@lesnapodlaska.pl

tel. 83 345 07 20 fax. 83 345 07 21
sponsorzy