Komunikat Wójta Gminy Leśna Podalska

Szanowni Mieszkańcy, 

stanęliśmy przed pokoleniowym wyzwaniem troski o nas samych i naszych bliskich. Codzienne informacje o nowych przypadkach zarażenia koronawirusem nie pozostawiają złudzeń, że mamy do czynienia z realnym i bardzo poważnym zagrożeniem zdrowia i życia.  Zagrożeniem, które jest możliwe do zminimalizowania jeśli sami zaczniemy przestrzegać odpowiednich zasad. Tak naprawdę zasad bardzo prostych i łatwych do wykonania.

  • Jeśli to możliwe pozostańmy w domach i na własnych podwórkach. Pozdrówmy sąsiada/sąsiadkę skinieniem głowy. Mamy przecież do siebie szacunek, nikt się nie obrazi.
  • Często myjmy ręce i starajmy się nie dotykać własnej twarzy.
  • Unikajmy tłumów, kolejek i spotkań większej grupy osób, spotkań pod sklepem i w sklepie szanując również zdrowie sprzedawców.
  • Jeśli nie potrzeba nie odwiedzajmy urzędów. Zadzwońmy, napiszmy emaila, zapłaćmy przelewem on-line.
  • Jeśli nasi bliscy wrócili z zagranicy niech postępują zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Niech zostaną w domach i ograniczą kontakt ze znajomymi.
  • Jeśli uczestniczymy w nabożeństwach stosujmy się do zaleceń Episkopatu – nie używajmy kropielnicy, nie podawajmy sobie rąk na znak przekazania pokoju, rozważmy przyjęcie komunii świętej jedynie w formie duchowej.
  • Jeśli czujemy przeziębienie czy grypę, tym bardziej zostańmy w domu i postępujmy zgodnie z zaleceniami lekarza i Głównego Inspektora Sanitarnego.

 

Nasza troska przejawia się w naszych działaniach i naszej prewencyjnej ostrożności o nas samych i naszych bliskich.

Z uwagi na bezpieczeństwo Mieszkańców, a także urzędników posiadających również rodziny i dzieci, zarządziłem ograniczenia w bezpośrednim dostępie do pracowników urzędu. Bardzo proszę o kontakt telefoniczny lub elektroniczny.  Pisma przesłane epuap-em, faxem, e-mailem będą rejestrowane i traktowane jako dostarczone w formie tradycyjnej. Stale jesteśmy do dyspozycji Mieszkańców, zmieniamy jedynie formę kontaktu.

Każde pokolenie ma własne wyzwanie. Być może wyzwaniem naszego jest niedopuszczenie do rozpowszechnienia się koronowirusa i wygrana z tym patogenem.

W trosce o dobro nas samych i naszych bliskich, ponawiam swój apel i życzę nam wszystkim nieustającego zdrowia.  

 

Z wyrazami szacunku,

Wójt Gminy Leśna Podlaska

Paweł Kazimierski

Skontaktuj się z nami

Urząd Gminy Leśna Podlaska
ul. Bialska 30
21-542 Leśna Podlaska
e-mail: ug@lesnapodlaska.pl

tel. 83 345 07 20 fax. 83 345 07 21
sponsorzy